Jste zde

Domů » Itálie

Kalábrie

Dovolená v Kalábrii

Část pobřeží Kalábrie
Autor: @Michael

Co dodává dovolené v Kalábrii takové kouzlo? Italský šarm, úrodné vinice, pestrá flóra, zelené olivové háje a samozřejmě parmazán!

Věděli jste, že pro Italy znamená parmazán daleko víc než jen pouhou potravinu? Připisují mu velkou moc, prý léčí nemocné, děti po něm rostou a sílí. Je jedno, jestli to je pravda nebo ne, ale je jisté, že Italové jsou velmi zdravý národ!

Za to pravděpodobně nemůže jen parmazán, ale lahodná italská kuchyně určitě trochu ano. Tu oceňuje a miluje i mnoho Čechů. K delikátním pokrmům patří sýr, olivový olej a čerstvá zelenina.

Kalábrie a architektura

Kalábrijská architektura s muzeem ve městě Reggio di Calabria

Kalábrie je místem sloučení různých kultur. Její architektura se inspirovala nejen řeckým stylem a tradicí, ale také se motivala od národů Normanů, Římanů, Byzantinců a etruské civilizace. Zbytky antických staveb je možné si prohlédnout a obdivovat v místech Lokroi a Sybaris, kde se nacházejí nejrozsáhlejší vykopávky v regionu Kalábrie.

Capo Vaticano a Tropea

Kalábrijská pláž na Capo Vaticano

Ve špičce pomyslné italské "kozačky", v italském regionu Kalábrie se směrem k azurově modrému moři vypínají jako mohutné bílé velryby bělostné skály, mezi nimiž můžete pozorovat nádherné divoké a nedotčené pláže Capo Vaticana. Všechny jsou pohádkově krásné a jedna lákavější než druhá a je možné se k nim dostat po úzkých kozích stezkách, které jsou lemovány vysokými kopulovitými kaktusy a siluetou sopky Stromboli na horizontu. Jedno je jisté, snad každého, kdo má možnost tuto krásu spatřit musí napadnout, že takhle vypadá opravdový ráj.

Kalábrie a podnebí

Kalábriské příjemné podnebí

I přesto, že italskému regionu Kalábrie chybí průmysl a velké množství zajímavých památek, které by lákaly turisty z celého světa, jsou zde třeba výborné podmínky pro milovníky potápění. Kalábrie se může pyšnit 320 slunečními dny v roce, což ji řadí mezi nejslunnější evropské regiony.

Kalábrie

Jedno z kalábrijských měst u moře

Kalábrie, to je sluncem požehnaná špička "italské boty". Ale Kalábrie znamená také křišťálově čisté moře zasazené do zátok s krásnými plážemi, hory s vesnicemi, nalepenými na sobě jako vraní hnízda, téměř nestále svítící sluníčko a různorodá kuchyně s celou symfonií různých vůní. Slunce, moře a velmi pestrá historie společně nechaly vzniknout na tomto nejjižnějším cípu Apeninského poloostrova v průběhu tisíciletí krásné přírodní umělecké dílo.

Itálie, Malta na FB

Ancona

19.01.2018 - 10:00

CloudySouth, Light breeze, 3.2 m/s11°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.6 hPa

Cagliari

19.01.2018 - 10:00

CloudyNorthwest, Gentle breeze, 3.5 m/s13°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.4 hPa

Palermo

19.01.2018 - 10:00

Partly cloudySouth-southwest, Light breeze, 2.0 m/s14°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.9 hPa

Valletta

19.01.2018 - 10:00

Clear skySouthwest, Light breeze, 3.2 m/s14°C

0 mm srážek

Tlak: 1020.2 hPa

Venezia / Benátky

19.01.2018 - 11:00

Clear skyNorth-northeast, Light breeze, 2.4 m/s6°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.0 hPa

Předpověď počasí na yr.no.