Jste zde

Domů

Pláže

Bibione

Písečná pláž se slunečníky v Bibione, Itálie
Autor: premus

Dlouhé, ‬mírně se svažující písečné pláže a pocit italského způsobu života‭ ‬"Dolce Vita‭" ‬dělá z dovolené v Itálii nezapomenutelný zážitek.‭

Koupání v moři,‭ ‬procházky malebnými uličkami měst či typické kulinářské speciality charakterizují atmosféru známého letoviska Bibione.‭

Nachází se na severoitalském‭ ‬pobřeží Jaderského moře, je součástí‭ ‬města ‬San Michele al Tagliamento a patří k provincii Veneto (Benátsko).‭

Costa Smeralda

Pobřeží ostrova Sardinie - Costa Smeralda

Asi 55 km dlouhé severovýchodní Smaragdové pobřeží na italském ostrově Sardinie dostalo svůj název od charakteristické smaragdové barvy moře. Na severu je ohraničené městem Palau, na jihu Olbií.

Z Olbie sem můžete připlout trajektem. Pokud se vydáte pobřežní silnicí z Olbie do Palau, dostanete se k turistickým centrům Porto Rotondo, Cala di Volpe, Porto Cervo a Baia Sardinia, s výhledem na malebné výletní lodě plující na zeleném moři.

Pláže Biderrosa

Ostrov Sardinie a jedna z pláží Biderrosa

Mezi stovkami kilometrů pláží na ostrově Sardinie můžete najít nejeden zapomenutý ráj. Mnoho místních obyvatel ale nedá dopustit na pláže Biderrosa.

Jedná se o pět téměř nedotčených pláží, které se velmi pozvolně svažují do křišťálově čistého moře a jejichž jemný písek odráží stříbrný lesk. Každý, kdo toto místo navštíví, se tu bude cítit jako v oáze klidu a pohody.

Tato část východního pobřeží Sardinie není příliš navštěvována, protože je součástí chráněného území, kde se nachází mnoho druhů lilií, pinií, eukalyptů, keřů jalovce a dalších rostlin.

Gargáno

Gargáno - pobřeží
Autor: simo0082

Oblast Gargáno, tzv. "ostruha na italské botě" se může pochlubit vskutku jedinečnou krajinou, horami, lesy a mořem v té nejkrásnější harmonii. Centrální pohoří stoupá až na vrcholek hory Monte Calvo do výšky 1055 m nad mořem a je národním parkem Parco Nazionale del Gargano, který byl založen v roce 1991 a jehož součástí je také rezervace Foresta Umbra (Stinný les). Nachází se zde jediný souvislý les v celé Apulii se vzrostlými buky, javory, duby a borovicemi Aleppo. Četné stezky, s nádhernými místy k piknikům, jsou ideální pro pěší turistiku.

Sardinie a zábava

Sardinie - potápěči
Autor: DELFOSUB

Obyvatelé italského ostrova Sardinie se chodí velmi rádi bavit a slavit se svými přáteli. Zdejší nabídka zábavy je proto velmi široká. Nejznámější jsou zejména kluby na pobřeží Costa Esmeralda a diskotéky v jeho hlavním městě Cagliari.

Noční život v klubech, diskotékách a barech zde začíná teprve okolo jedenácté hodiny večer a často končí až při východu slunce. Divoký večer je nejlepší začít v centru města na některém z náměstí, kde se vždy něco děje.

Ostrov Capri, 1. část

Část města Capri a jeho přístav
Autor: Vokabre

Capri je italský skalnatý ostrov v Neapolském zálivu, leží asi 5 km od pevniny. Má rozlohu asi 10,4 km2 a je známý díky jeskyním u moře. Ta nejznámější jeskyně se nazývá Grotta Azzurra. Nejvyšším bodem na ostrově Monte Solaro s výškou 58 metrů. Ostrov nabízí vyvážené a mírné klima. Stále zelená vegetace je doplněna terasami s vinnou révou, olivovníky a ovocnými stromy. Hlavní příjmem ostrova je již od 19. století celoroční turistický ruch.

Stránky

Itálie, Malta na FB

Ancona

18.07.2018 - 11:00

Clear skyNorth-northwest, Light breeze, 2.2 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.9 hPa

Cagliari

18.07.2018 - 11:00

Clear skyWest, Light breeze, 2.2 m/s29°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.4 hPa

Palermo

18.07.2018 - 11:00

Clear skyNorth-northwest, Light breeze, 2.6 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.7 hPa

Valletta

18.07.2018 - 11:00

Clear skyNorthwest, Gentle breeze, 5.2 m/s26°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.7 hPa

Venezia / Benátky

18.07.2018 - 11:00

Clear skySoutheast, Light breeze, 1.6 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.6 hPa

Předpověď počasí na yr.no.