Jste zde

Domů » Itálie

Toskánsko

Siena

Náměstí Piazza del Campo v Sieně, Toskánsko
Autor: PhillipC

Siena je hlavním městem stejnojmenné provincie v Toskánsku a patří k nejkrásnějším městům v Itálii.

Je známé pro koňské dostihy Palio di Siena, které se konají na centrálním náměstí Piazza del Campo.

Při závodě, který má od středověku pro Sienu obrovský význam, se proti sobě 2x ročně (vždy 2. července a 16. srpna) utká deset ze 17 městských částí, zvaných contrade.

Pisa, 2. část

Duomo di Santa Maria Assunta se stala vzorem pro pozdější stavby dalších katedrál, jako například ve městech Florencie a Siena, a již po mnoho století je považována za nejvíce monumentální budovu křesťanské historie.

Baptisterium

Pisa, 1. část

Italské město Pisa se Šikmou věží
Autor: nils.rohwer

Pisa je město v italském regionu Toskánsko, ležící v blízkosti ústí řeky Arno do Ligurského moře. Je to hlavní město stejnojmenné provincie a má téměř 90 tisíc obyvatel. Téměř polovinu z nich tvoří studenti, kteří zde chodí do prestižních škol jako je místní univerzita nebo Scuola Normale Superiore a Scuola Superiore Sant'Anna.

Většina návštěvníků zná pouze slavnou Šikmou věž, ale Pisa má mnohem více co nabídnout. Je to okouzlující univerzitní město s divukrásným starým centrem a s jednou z nejvýznamnějších uměleckých sbírek v Toskánsku v muzeu Museo di San Matteo.

Florencie a zajímavosti, 2. část

Část italského města Florencie
Autor: Jazzbeaunola

Na památku této události si můžete prohlédnout kamennou desku umístěnou asi 10 metrů před velkou Neptunovou fontánou. Palazzo Vecchio představovalo centrum světské moci Florentské republiky a dnes je tu umístěná radnice.

Palác byl postaven v roce 1299 a vévodil se svojí, 94 metrů vysokou, věží náměstí. U vchodu stojí kopie nejslavnejší Michelangelovy sochy, socha Davida. Originál pak můžete obdivovat v Gallerii dell'Academia.

Florencie a zajímavosti, 1. část

Část italského města Florencie
Autor: ChrisYunker

Pravděpodobně žádné jiné město v Itálii není takovou směsicí umění, kultury, historie a sladkého života "Dolce Vita" jako Florencie, hlavní město Toskánska. V širokém údolí řeky Arno se nalézá perla zdánlivě nekonečného množství uměleckých pokladů, ale současně také kolébka renesance.

Toskánsko

Toskánská krajina
Autor: Tuscany

Ztělesněním veškeré touhy a snem všech milovníků Itálie je zcela jistě region Toskánsko. Harmonická krajina koupající se ve světle slunce, jež inspirovala staré mistry malířství k jejich brilantní práci.

Téměř všechny typy krajiny se dají najít v tomto regionu a ukazují se nám tu ve své nejlepší podobě. Z rozsáhlých pláží Marremma na jihozápadě se krajina prezentuje úrodnou rovinou řeky Arno a pak přechází do hustých lesů oblasti Garfagnana, na severu a severovýchodě je Pratomagno.

Stránky

Itálie, Malta na FB

Ancona

18.07.2018 - 11:00

Clear skyNorth-northwest, Light breeze, 2.2 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.9 hPa

Cagliari

18.07.2018 - 11:00

Clear skyWest, Light breeze, 2.2 m/s29°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.4 hPa

Palermo

18.07.2018 - 11:00

Clear skyNorth-northwest, Light breeze, 2.6 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.7 hPa

Valletta

18.07.2018 - 11:00

Clear skyNorthwest, Gentle breeze, 5.2 m/s26°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.7 hPa

Venezia / Benátky

18.07.2018 - 11:00

Clear skySoutheast, Light breeze, 1.6 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.6 hPa

Předpověď počasí na yr.no.