Jste zde

Domů » Itálie » Ostrovy

Sardinie

Costa Smeralda

Pobřeží ostrova Sardinie - Costa Smeralda

Asi 55 km dlouhé severovýchodní Smaragdové pobřeží na italském ostrově Sardinie dostalo svůj název od charakteristické smaragdové barvy moře. Na severu je ohraničené městem Palau, na jihu Olbií.

Z Olbie sem můžete připlout trajektem. Pokud se vydáte pobřežní silnicí z Olbie do Palau, dostanete se k turistickým centrům Porto Rotondo, Cala di Volpe, Porto Cervo a Baia Sardinia, s výhledem na malebné výletní lodě plující na zeleném moři.

Pláže Biderrosa

Ostrov Sardinie a jedna z pláží Biderrosa

Mezi stovkami kilometrů pláží na ostrově Sardinie můžete najít nejeden zapomenutý ráj. Mnoho místních obyvatel ale nedá dopustit na pláže Biderrosa.

Jedná se o pět téměř nedotčených pláží, které se velmi pozvolně svažují do křišťálově čistého moře a jejichž jemný písek odráží stříbrný lesk. Každý, kdo toto místo navštíví, se tu bude cítit jako v oáze klidu a pohody.

Tato část východního pobřeží Sardinie není příliš navštěvována, protože je součástí chráněného území, kde se nachází mnoho druhů lilií, pinií, eukalyptů, keřů jalovce a dalších rostlin.

Dovolená na Sardinii, 2. část

Sardínie - kamenná věž tzv. "nuraghi"

Dovolená na ostrově Sardinie znamená rovněž cestu časem, jelikož dlouhá historie zanechala všude na ostrově stopy: Důkazem velmi starého osídlení okolo roku 1800 př.n.l. jsou impozantní kamenné věže, které se jmenují nuraghi.

Původně jich bylo na ostrově až 8000. Některé z těchto trojpodlažních věží dosahují výšky 12 metrů a někdy k nim patří i další budovy a pevnosti, takže tvoří jakýsi hrad.

Dovolená na Sardinii, 1. část

Sardinská vlajka

Sardinie není jen druhý největší ostrov ve Středozemním moři, ale i turistická oblast plná tajemství a překvapení. Díky nádherným horským a pobřežním regionům je ideální cíl pro aktivní i klidné turisty.

I tak "malý" ostrov jako je Sardinie se může skládat z mnoha odlišných regionů. Uvidíte tu stará města jako je například Arzachena, fascinující dubové háje a nádherná pobřeží s krásnými plážemi.

Sardinie a zábava

Sardinie - potápěči
Autor: DELFOSUB

Obyvatelé italského ostrova Sardinie se chodí velmi rádi bavit a slavit se svými přáteli. Zdejší nabídka zábavy je proto velmi široká. Nejznámější jsou zejména kluby na pobřeží Costa Esmeralda a diskotéky v jeho hlavním městě Cagliari.

Noční život v klubech, diskotékách a barech zde začíná teprve okolo jedenácté hodiny večer a často končí až při východu slunce. Divoký večer je nejlepší začít v centru města na některém z náměstí, kde se vždy něco děje.

Ostrov Sardinie

Sardinská metropole

Jednou smaragdově zelené jako v Karibiku, podruhé královsky modré jako v nejhlubším oceánu - takové je Středozemní moře v okolí italského ostrova Sardinie. Jeho nejrůznější barevné tóny se proměňují každou chvíli. Toto moře vás bude fascinovat každý den.

Stránky

Itálie, Malta na FB

Ancona

18.07.2018 - 11:00

Clear skyNorth-northwest, Light breeze, 2.2 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.9 hPa

Cagliari

18.07.2018 - 11:00

Clear skyWest, Light breeze, 2.2 m/s29°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.4 hPa

Palermo

18.07.2018 - 11:00

Clear skyNorth-northwest, Light breeze, 2.6 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.7 hPa

Valletta

18.07.2018 - 11:00

Clear skyNorthwest, Gentle breeze, 5.2 m/s26°C

0 mm srážek

Tlak: 1014.7 hPa

Venezia / Benátky

18.07.2018 - 11:00

Clear skySoutheast, Light breeze, 1.6 m/s25°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.6 hPa

Předpověď počasí na yr.no.