Jste zde

Domů » Itálie

Ligurie

Ligurie - informace

Ligurie na mapě

Přímořský region Ligurie se nachází v severozápadní části pobřeží Itálie. Jeho hlavním městem je Janov a žije zde kolem 1,6 miliónu obyvatel. Ligurie je svojí rozlohou cca 5 420 km² třetí nejmenší italský region. Na západě sousedí s Francií, na severu se nachází regiony Piemont a Emilia Romagna a na východě sousedí s Toskánskem. Na jihozápadě se svažuje k Ligurskému moři, které se prolíná s Tyrhénským a dále pak se Středozemním mořem.

Portofino

Přístav v městečku Portofino, Itálie
Autor: Sten Dueland

Portofino je jedním z nejznámějších míst v Itálii.‭ Nachází se na stejnojmenném poloostrově v regionu Ligurie.

Stojí‭ ‬v západní části zálivu Tigullio na pobřeží Italské riviéry. Město Janov je od něj vzdálené asi 35 kilometrů.

‬Malý přístav na pobřeží Ligurského moře vypadá jako‭ z ‬filmu.

Malé, pastelovými barvami natřené‭ ‬domky a několik mondénních vilek stojí podél nádherné zátoky na úpatí vinic a olivových hájů.‭

Ligurie a zajímavosti

Ligurie a zajímavá místa

Již za doby říše římské byl tento kraj nazýván Ligurií. Ve středověku bylo území rozděleno na několik městských států. Tím nejznámějším byl městský stát Genua, který od 14. století ke svému území dokázal postupně přiřadit další oblasti a sjednotit tak celý současný region. V letech 1797 - 1815 patřilo území k Francii, později pak ke královské říši Sardinsko-Piemontské, která dala vzniknout italskému království v roce 1861.

Ligurie a turismus

Ligurie a turismus

Turismus je pro lidi žijící regionu Ligurie velmi důležitý zdroj příjmů. Příjemné podnebí, vyhlášená letoviska jako například Portofino, Cinque Terre nebo Porto Venere a široká nabídka služeb lákají do regionu Ligurie nejen návštěvníky z italského vnitrozemí, ale také cizince.

Itálie, Malta na FB