Jste zde

Domů » Itálie

Italská jezera

Lago di Como, 2. část

Italské jezero Lago di Como s obcí Bellagio
Autor: David Spender

Krásné vily ve městě jsou především z neoklasicistního období. Můžete se tu vydat i na projížďku ozubnicovou železnicí do Brunate, odkud se můžeme potěšit panoramatickým výhledem na město a jezero Lago di Como.

Pokud se vypravíte po klikaté cestě na sever, nabídne se vám překrásný výhled na jezero a okolní hory. Podél pobřeží stojí majestátní vily, například Villa d'Este v Cernobbio, která sloužila po více než 100 let jako jeden z nejexkluzivnějších hotelů v Evropě.

Lago di Como, 1. část

Alpské jezero Lago di Como (Komské jezero) je se svojí rozlohou 145 km² a délkou 55 km třetím největším jezerem v Itálii, a s hloubkou 410 metrů je jedním z nejhlubších jezer v Evropě.

Z ptačí perspektivy se od severu k jihu podobá obrácenému písmenu "Y", na jehož obou koncích leží největší města Lecco a Como. Vzhledem k mírnému klimatu tady roste bujná vegetace.

Trasimenské jezero

Italské jezero Lago Trasimeno

Trasimenské jezero je se svojí rozlohou 128 km² a obvodem 54 km největším jezerem na Apeninském poloostrově a zároveň čtvrtým největším jezerem v Itálii.

Nachází se uprostřed malebných kopců italského regionu Umbria, na severozápad od města Perugia v nadmořské výšce 259 metrů. Je obklopené až 600 m vysokými horami, což ještě více zdůrazňuje zdejší přírodní krásy.

Lago di Garda, 2. část

Jezero Lago di Garda a městečko Torbole
Autor: querin.rene

Nejen samotné jezero Lago di Garda, ale i jeho okolí je velmi půvabné. Vyhraďte si tedy o dovolené jeden nebo dva dny na to, abyste poznali okolní města i se svými zajímavostmi. V městečku Garda na vás například čeká tmavě červená vila Albertini, kostel Santa Maria Maggiore, krásný palác a hradní zřícenina na skále, odkud budete mít úžasný výhled.

Lago di Garda, 1. část

Gardské jezero, italsky zvané Lago di Garda nebo také Bènaco, je jedno z Hornoitalských jezer a zároveň největší jezero v Itálii. Jezero leží mezi Alpami a Pádskou nížinou, na severu v regionu Trentino-Alto Adige, na západě v Lombardii a na východě v regionu Veneto.

Jeho antický název přibližně v letech 200 př.n.l. - 800 n.l. zněl Lacus benacus. Název byl odvozen od starověkého boha Benacus. Garda byla vytvořena v době ledové Adižským ledovcem, jehož stopy jsou znát ještě dnes. První osídlení jezerního pobřeží se datuje kolem roku 2000 př.n.l.

Itálie, Malta na FB