Jste zde

Domů » Itálie

Emilia Romagna

Rimini

Letovisko Rimini na pobřeží Jaderského moře je známé‭ ‬především díky svým plážím.

Nachází se v regionu Emilia Romagna v severovýchodní Itálii.

Je vzdálené ‬asi‭ ‬100‭ ‬km jihovýchodně od Bologně a pouhých‭ ‬24‭ ‬kilometrů od malého nezávislého státu‭ ‬San Marino.‭

Za‭ ‬městem se již pomalu začínají zdvihat‭ ‬kopce pohoří Apeniny,‭ ‬takže celé okolí města působí velice přitažlivě.‭

Zajímavosti v Emilia Romagne

Emilia Romagna s autodromem

Umění a kultura

Italský region Emilia Romagna je opravdu bohatý na umělecké poklady. Dají se sem zařadit zejména města Bologna, Ferrara, Cesena, Parma anebo Reggio Emilia.

Renesanční dvůr města Ferrara zažil svůj první "boom" za vlády knížecí rodiny Este. Působivým zážitkem je studium kulturní historie regionu v knihovně v Ceseně, kde je uloženo více než 3.000 svazků dokumentujících celkový obraz kultury v tomto regionu.

Bologna

Bologna
Autor: uitdragerij

Na úpatí pohoří Apeniny, mezi řekami Savena a Reno, leží hlavní město regionu Emilia Romagna, Bologna. Stojí tu od roku 1088 nejstarší univerzita v Evropě, což je důvod, proč je město známé také jako "La Dotta" ("Město učenců“).

Málokde najdete takovou koncentraci umění a kultury, jako ve starém městě Bologni, takže město bylo v roce 2000 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Ravenna - historie a památky, 2. část

Kostel Sant'Apollinare Nuovo
Autor: Holly H.

Jihozápadně od náměstí Piazza del Popolo pak stojí budova Duomo Sant'Orso v barokním stylu, původně raně křesťanský kostel ze 4. století. Z prapůvodní stavby se zachovala pouze krypta se třemi pozdně antickými sarkofágy a věžovitá kazatelna biskupa Agnella (z poloviny 6. století). Vedle ní stojí osmiboká budova Baptisterio Neoniano, kde opět objevíte krásné mozaiky a mramorové intarzie z 5. století.

Ravenna - historie a památky, 1. část

Ravenna - náměstí Piazza del Popolo
Autor: sincretic

Kdo ani během dovolené u moře nechce zapomenout na kulturu, v italském městě Ravenna se ocitne jistě na správném místě. Místo bylo dříve důležitým přístavem římské říše, císař Augustus zde nechal postavit v 1. století n. l. v nedaleké zátoce válečný přístav Portus Classis. Dnes je prostřednictvím kanálu Canal Candiano propojen přístav Porto Corsini s přímořským letoviskem Marina di Ravenna.

Emilia Romagna

Italský region Emilia Romagna

Emilia Romagna je region na severu Itálie, kde žije téměř 4,5 milionu obyvatel na rozloze 22 400 km2. Na severu má hranice s Benátkami a Lombardií, na východě s Jadranem, na jihu s Toskánskem a republikou San Marino, na západě s Piemontem a Ligurií.
Region Emilia Romagna se skládá z 9 provincií: Bologna (zároveň stejnojmenné hlavní město), Ferrara, Forlì-Cesena, Modena, Parma, Piacenza, Ravenna, Reggio Emilia a Rimini.

Stránky

Itálie, Malta na FB